Jiskra Domažlice – FK Kolín 1:2 (0:0)
Domácí začali proti technicky vyspělému a hodně nebezpečnému soupeři opatrně, aby jej nepouštěli do šancí. To se jim dařilo, naopak v 11. minutě mohli jít sami do vedení, Bauer ale po rohovém kopu z hranice malého vápna minul. Jiskra postupně získávala navrch a přišly další šance. V 16. minutě zahrál Mužík rohový kop, po němž míči v cestě do branky zabránil hostující zadák rukou, což hlavní arbitr k velké nelibosti diváků přešel. Bohužel zdaleka nešlo o poslední nepřesnost v utkání. V 18. minutě zatáhl míč po levé straně domažlický Bárta, dal jej ‚pod sebe' na nabíhajícího Brauna, ale jeho bomba z 18 metrů o kousek minula levou kolínskou tyč. Hosté se pokoušeli o rychlé kontry, ale při Štočkově ráně se vyznamenal Houdek a průnik Bočka skončil na defenzivě, takže se diváci gólu v první půli nedočkali.

Jiskře vyšel skvěle nástup do druhého poločasu. Po minutě hry Došlý poslal dlouhým balonem do brejku Bártu, ten se prodral ze strany do vápna a Čižinský jeho prudkou ránu pouze vyrazil před domácího benjamínka Krejčího, jehož dorážka rozjásala fanoušky – 1:0. Domácích bylo náhle plné hřiště, vypadalo to, že Kolín dorazí. V 55. minutě měl druhý gól po příhře od Bárty na kopačce Došlý, střela na protější tyč však těsně minula branku. O sedm minut později rozvrátili obranu hostů Bárta s Došlým, následovala přihrávka na velké vápno, odkud Mužík pálil nad. Trenér hostů na nepříznivý vývoj reagoval skvělým střídáním. Do hry se dostali naráz Rozsíval se Šťastným, oba z juniorky Mladé Boleslavi. A ti spolu s třetím střídajícím, Radkem Biškem, rozhodli. O minutu později domácí defenziva nezachytila rychlou kombinaci hostů, Rozsíval namazal Štočkovi a nejlepší střelec ČFL vyrovnal – 1:1.

S takovým výsledkem se nechtěl smířit ani jeden soupeř, protože místo hry na jistotu a bod se začalo hrát nahoru dolů. Ještě předtím stihl Rozsíval vyfasovat za filmování v pokutovém území Domažlic žlutou kartu. Na žlutou byl vzápětí i zákrok na nejčastější cíl hostů, Mužíka, ale i šestý faul na domácího špílmachra ponechal sudí bez karetního napomenutí. Oběť rozehrála standardní situaci sama, Bauer sklepl hlavou balon na Mandouse, jehož rána z hranice pokutového území nadělala škody jen na tělech obránců. Ani dvě následující vyložené šance domácích gólem neskončily, když Krejčí ani Braun shluk těl bránících hostů neprostřelili, a v 82. minutě přišel trest.

Domácí polevili v koncentraci, další střídající Kolíňák Radek Biško křížnou přihrávkou našel volného Rozsívala, který ze 14 metrů nedal Houdkovi šanci – 1:2. V závěrečné křeči měl největší šanci domácí Bauer, ale hlavičkou z deseti metrů jen ´pohladil´ břevno Čižinského branky, a tak tři body putují do Kolína.

Ohlasy po utkání

Trenér Jiskry Domažlice Stanislav Purkart: „Proti těžkému soupeři jsme šli s cílem dobře bránit, ale i být aktivní směrem dopředu. To se dařilo, zápas jsme měli rozehraný fantasticky. Poločas 0:0, soupeř prakticky neměl šanci, zatímco my dvě. Vstup do druhé půle nám vyšel podle přání, dali jsme gól a měli jsme ještě další příležitosti vedení navýšit. Bohužel děláme chyby v obraně, nedokážeme uhrát zápas s nulou. Dostáváme každý zápas dva góly, což je moc. Dostaneme gól na 1:1, uděláme z toho chaos, je to nahoru dolů a pak už je to o štěstí, které na jaře nemáme. Nám to vykopávají dvakrát z prázdné brány, jednou tyč. Rozhodla efektivita, v ničem jiném jsme nezaostali, naopak měli jsme mírně navrch, ale na gól se nadřeme, potřebujeme na něj tři čtyři šance, kdežto soupeř má dvě a dá dva góly. Potrestá každou naši chybu. Jarinu jsme střídali, protože mu nebylo dobře, ani jeho výkon dnes nebyl takový. Zkusili jsme za něj dát Pyrku, ale bohužel se to nepovedlo. Krejčí před příchodm do Domažlic dlouho nehrál, kondice ještě není taková, proto jsme to zkusili oživit Bezděkem."

Sředopolař Jiskry Domažlice Petr Mužík: „Snažili jsme se co nejdéle držet stav 0:0, udržet čisté konto. Povedlo se nám dát gól a pak to paradoxně začal být hurá fotbal, chyběla mezihra, kdy bychom podrželi balon a uklidnili hru. Místo toho jsme tam s Milanem lítali tam a zpátky a to nebylo dobré. Škoda neproměněných šancí, mohlo to dopadnout jinak. Soupeř co měl, to dal."

Trenér FK Kolín Roman Veselý: „Chtěli jsme zde odčinit porážku z podzimu, kdy jsme Domažlicím podlehli 1:3. Z toho zápasu jsme se poučili, věděli jsme, že standardní situace v domažlickém podání jsou velice nebezpečné, ale dnes jsme je dokázali uhlídat, za což musím hráčům poděkovat. Začátek utkání byl z obou stran opatrnější, oba týmy si byly vědomy své síly a čekalo se na gól. Jakmile padl, hra se otevřela a utkání bylo rušnější. Na začátku druhého poločasu to vypadalo, že nás domácí porazí stejnou zbraní, jako na podzim. Opět jsme totiž inkasovali z rychlého protiútoku. Naštěstí se poté hra vyrovnala, nám pomohlo střídání, kdy Rozsíval obrovsky oživil hru a byl hráčem, který dokázal ve finální části rozhodnout. Na druhé straně také byly šance, ale domácí je neproměnili, zatímco my ano, proto je výsledek takový, jaký je."

Jiskra Domažlice: Houdek – Matas, Libotovský, Bauer, Mandous – Jarina (46. Pyrka), Braun, Mužík, Bárta – Došlý, Krejčí (79. Bezděk). Trenér: Purkart.
FK Kolín: Čižinský – Čapek, J. Biško, Šourek, Nešpor – Michálek (65. Šťastný), Sedláček, Stejskal (81. R. Biško), Boček – Štoček, Jelínek (65. Rozsíval). Trenér: Veselý.
Branky: 47. Krejčí – 66. Štoček, 83. Rozsíval. HR: Moník – Haleš, Kubec. ŽK: 0:2 – Jelínek, Rozsíval. Diváků: 160. ⋌(tau, vok)