Divize: Motorlet jasně přehrál Příbram B

Praha - Divizní rezerva Příbrami vyslala do Prahy k utkání proti Motorletu mladíčky, a tak se domácí vůbec poprvé na jaře utkali s týmem, jehož věkový průměr je nižší, než je tomu u "letců".

27.4.2011

Juraj Donko z Jiskry Domažlice v souboji v utkání s Motorletem.Foto: Jiří Pojar

Motorlet – Příbram B 2:0 (0:0)

Utkání začalo svižně a hra se přelévala z jedné strany na druhou, případné fauly vyplývaly spíše z přehnané obětavosti než z tvrdosti. Již v 5 minutě střílel na branku hostí Pyšek. O chvíli později předvedl svým dřívějším příbramským spoluhráčům svojí rychlost Belan, ale jeho centr se Majerčinovi nepodařil hlavou zužitkovat. V 15 minutě měli domácí po rohovém kopu Podzemského šanci, když míč proběhl brankovým územím, ale Majerčin na něj nedosáhl.

Jak vystrašit Foferku v brance předvedl kapitán hostů Ševr bombou ze 25 metrů. Úvodních 20 minut trvalo oběma krajním obráncůmMotorletu Jircovi a Vrškovi, než se začali intenzivně zapojovat do podpory útočných akcí. Pak byla převaha domácích zřetelnější. Další nedotaženou akcí byla po půlhodině hry ta, kdy Majerčin prošel po levé straně, přihrál do pokutového území, ale Belan se k míči nedostal. Do další akce se pustil individuálně Strnad, prošel s míčem do strany pokutového území hostí, změnil směr a nečekaně vystřelil, ale brankář byl na místě. Po dalším rohovém kopu u příbramské branky se musel Zmeškal urychleně vracet na svojí pozici do středu obrany, tak na polovině hřiště fauloval a byl napomínán žlutou kartou. Závěr poločasu obstaral Brodský, který poslal míč z přímého kopu ze 20 metrů přes zeď na zem k tyči, ale brankář byl na místě a v pádu míč vyrazil na rohový kop.

Do druhého poločasu vstoupili "letci" hodně razantně, Belan sprintem přes dva obránce mířil do šestnáctky, ještě před její hranicí vyrazil proti němu střední obránce Kvída, opoře domácích se nepodařilo přes něj přejít, naopak žlutá karta pro soupeře byla jen milosrdným ohodnocením jeho zákroku. V 52 minutě vyrazil na zteč po levé straně Pyšek s míčem, obránce ve snaze jej pronásledovat uklouzl a cesta k brance byla volná. Těsně před brankářem nezištně přihrál míč volnému Belanovi a ten vstřelil vedoucí branku Motorletu - 1:0.

O pět minut později házel domácí Strnad aut, míč se odrazil zpět k jeho nohám a následovala vydařená střela, která byla sražena na roh. Po jeho provedení se dostal míč na hranici pokutového území a pálil Machurka, střelu hlavou usměrňoval Pyšek těsně nad branku hostí. Příbramští zkusili dvojím střídáním v 58. minutě něco na vývoji střetnutí změnit. Také na straně Pražanů přišla změna a Majerčina vystřídal Glasnovič. V 66. minutě aktivitou hýřící Strnad vybojoval míč, sám postoupil vpřed a jeho tvrdou ránu brankář vytěsnil na rohový kop. Běžela 71. minuta a do hlavní role se dostal nejmladší na hřišti brankář hostí Krček, pádem pod nohy zastavil pronikajícího Glasnoviče, ale míč nezasáhl. Následoval pokutový kop, k jeho provedení se postavil Brodský, ale jeho nedůraznou střelu brankář vyrazil.

O pět minut později se v souboji o vysoký míč střetl brankář Krček s dobíhajícím Glasnovičem. Gólmanova zbytečně vysoko vytrčená noha o málo a mohla znamenat druhý pokutový kop. Přes stále mírnou převahu se domácím nedařilo vstřelit druhý gól a tak obava z případného úspěchu soupeře donutila Strnada jejich akci již na polovině hřiště zastavit a byl napomínán. Další střídání proběhlo současně na obou stranách a Motorlet poslal do hry Karbulku místo Podzemského. Soupeř využil nového hráče na hřišti a bomba k tyči donutila Foferku v novém dresu jít na zem a míč vyrazit.

Pět minut před koncem dostal domácí Pyšek dvakrát šanci jít na brankáře. V prvém případě mu míč přihrál špatným výkopem sám brankář ale s pomocí obránce vše zažehnali. Při druhém nájezdu se již Pyšek nemýlil a změnil stav na 2:0. V 87. minutě šel ze hřiště Brodský a nastoupil Koubek. Úplný závěr pak obstaral nejdříve střelou Machurka a odražený míč poslal na branku Belan, brankář pak konečky prstů vyškrábl míč přes břevno. Následný roh hosté odkopli a byl konec.

Motorlet:Foferka – Jirec, Zmeškal, Machurka, Vršek – Strnad, Brodský (87. Koubek), Podzemský (82. Karbulka) – Belan, Pyšek, Majerčin (64. Glasnovič). Trenér Hebousse.

27.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Dvě nepovedené krádeže

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Lísková – V úterý se na Lískové v místě bývalé kaple konala již 25. obnovená pouť. Akci již tradičně uspořádala rodačka z Lískové Anne Marie Babl.