Jiskra na body nedosáhla

HORAŽĎOVICE - V divizním zápase po pětatřiceti letech se Jiskra Domažlice musela obejít bez zraněných Šota, Rejthara a Kohouta. Za domácí Hopražďovice nastoupil také gólman Věneček, o kterého se Jiskra v létě zajímala. Ten svůj tým několikrát podržel. Přestože byli Domažličané celý zápas lepším mužstvem, odjeli nakonec z Horažďovic bez bodu.

6.8.2007

Ilustrační fotoFoto: Jiří Pojar

Horažďovice - Domažlice 1:0 (1:0) ŽK: 3:2

Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně. Již ve 2. minutě zatáhl míč po pravé straně Černý, našel Bublíka a střela jen těsně minula branku Věnečka. Domácí poprvé zahrozili ve 12. minutě po chybné rozehrávce Jiskry. Beránek přihrál volnému Safandovi, ale jeho střelu gólman Mleziva kryl. O dvě minuty později předvedly Horažďovice pohlednou akci, kdy Brůha dlouhým pasem našel Horvátha, ten vystřelil, ale jeho pokus Mleziva vytlačil na roh.

Vzápětí zahrával Šámal rohový kop, po kterém přihrál Černý Bublíkovi, který sám na malém vápně dlouho váhal se zakončením, nastřelil obránce, míč se odrazil k Schötterlovi, jehož střelu srazili domácí na roh. Jiskra byla v těchto fázích zápasu jasně lepším týmem, vytvářela další šance, ale neměla štěstí v koncovce. Příkladem toho byla Strejcova střela z malého vápna po rohovém kopu Šámala v 25. minutě. Za další dvě minuty předvedli pěknou kombinační akci Strejc s Bublíkem, který místo střely volil přihrávku na volného Šámala, který ale ve vyložené šanci poslal míč vedle pravé tyče.

V 29. minutě se štěstí od Domažličanů opět odvrátilo, když Tesařovu střelu zastavila tyč a následnou dorážku Mifka zblokovali horažďovičtí obránci. Za další čtyři minuty byl v šanci po centru Strejce Bublík, ale i tentokrát skončila jeho střela mimo. Poté se ke střele z 22 metrů dostal Mifek a jeho ránu perfektním zákrokem vyrazil gólman Věneček, který o několik okamžiků později sebral míč z kopaček domažlickému Machovi.

Ve 41. minutě se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Hostující obrana vyrobila hrubku, kterou domácí využili. Špatnou přihrávku vystihl Beránek, poslal volného Horvátha, jehož střelu Mleziva vyrazil, ale na dorážku Beránka již nestačil – 1:0. I ve druhém poločase byli Domažličtí aktivní a snažili se o vyrovnání. Šance si však vytvářeli domácí. Střely Beránka a Zámečka ale za zády Mlezivy neskončily. V 60. minutě zahrávala přímý kop Jiskra, ale střelu Šámala zastavila zeď. Stejný hráč v 67. minutě z poloviny přes několik hráčů prošel až do vápna, ale i jeho střelu obránci zblokovali. V 71. minutě po faulu na Bublíka rozehráli rychle Šámal s Vackem standardní situaci, ale Vackovu střelu opět srazili obránci na roh.

Domácí hráli ze zabezpečené obrany a snažili se posílat Beránka s Horváthem do brejků. Po jednom z nich střílel Beránek deset minut před koncem těsně vedle Mlezivovy branky. V 87. minutě pálil Horváth a jeho střela se od Macha odrazila do tyče. V nastaveném čase střílel z trestného kopu Mach, trefil zeď a dorážku poslal Mifek nad, a tak Domažlice odjely z Horažďovic bez bodu.

Domažlice: Mleziva – Strejc, Paul, Vacek, Mifek – Černý, Šámal, Mach, Tesař, Bublík – Schötterl. Trenéři: Miroslav Moravec a Petr Kuželka.