Na kladenském Sletišti, kde se poslední srpnový víkend Mistrovství České republiky v atletice mužů a žen do 22 let konalo, se rodák ze Spáňova hodlal v konkurenci dvaadvaceti nejlepších tuzemských půlkařů poprat o finále. Nastoupil do třetího rozběhu na 800 metrů a po úvodních dvou rychlejších rozbězích využil toho, že se zde neběželo na čas. „Rozběh byl pro mě těžký po fyzické i psychické stránce. Letos to nešlapalo, jak bych si představoval, na druhou stranu jsem mohl pouze překvapit. Pět set metrů jsem držel kontakt s čelem, pak přišla chvilková krize, ale tu jsem dvě stě metrů před cílem překonal a s vypětím všech sil vybojoval druhé místo zaručující postup do finále," popsal Pivoňka vývoj sobotního vyřazovacího klání.

V nedělním devítičlenném finále neměl domažlický půlkař co ztratit. Po sto metrech na seběhu se běželo docela ostře, ale poté favorité odskočili a Martin se zařadil na vynikající třetí pozici. Tu ale neudržel, znovu se zrychlilo a domažlický závodník se propadl na devátou příčku. Toho lehce podlomilo a až někam do 550 metrů se na trati trápil. Poté ale podobně jako v rozběhu sebral zbytky sil a v nabité konkurenci vybojoval pěkné sedmé místo.

Necelé tři hodiny po doběhu finále na osmistovce se Pivoňka postavil ještě s kolegy z oddílu na start štafety 4x400m, která bývá silnou doménou oddílu AC Domažlice již dlouhé roky. Představilo se celkem šest týmů. Domažličtí udělali změnu v rozestavění úseků, když Pivoňka běžel na třetím, kde se většinou rozhoduje boj o medaile. Od začátku se na čele držela štafeta Slavie Praha, domažlická squadra držela třetí pozici. V polovině závodu přebíral Pivoňka štafetový kolík na 4. pozici a kvalitním výkonem se dotáhl až na plzeňského Hese. Finišmen Šnajdr pak přebíral štafetu na třetí pozici. Toto umístění udržel a tak se reprezentanti AC Domažlice ve složení Peták, Gregor, Pivoňka a Šnajdr umístili na vynikajícím třetím místě v čase 3:19,10, čímž vylepšili svůj letošní nejlepší výkon o dvě vteřiny a vybojovali vytoužený cenný kov.

Martin Pivoňka, který letos mimo jiné značným bodovým příspěvkem pomohl mateřskému klubu AC Domažlice ke klidnému zachování příslušnosti v první národní atletické lize i pro příští sezonu, si tak z Kladna odvezl sedmé místo z individuálního startu a bronz ve štafetě. Do konce sezony jej čekají ještě tři starty. V Písku běh na 400 metrů, poté si jeden ovál zaběhne i v Mariánských Lázních na Memoriálu Hany Trejbalové a dráhovou sezonu zakončí na večerní Bělské míli. (ova)