Asistent trenéra Roman Čihák, Jiskra Domažlice: „Chtěli jsme navázat na výkon z první půle v Jirnech, ale dnes šlo z naší strany o zcela odlišné utkání. Emočně ani herně se nám vůbec nepovedlo. Ačkoli kluci byli celý týden plní odhodlání, v zápase se nenašel nikdo, kdo by se odvážil vzít otěže do rukou. Kluci se schovávali, byli bázliví. V závěrečných dvaceti minutách jsme se pokusili s nepříznivým výsledkem něco udělat, snížili jsme na 2:3, ale Tachov vyhrál zaslouženě, neboť byl dvě třetiny zápasu lepší ve všech činnostech. Vliv měla i větší motivace. Bývalí hráči Domažlic hájící nyní barvy Tachova měli velkou chuť porazit svůj bývalý klub a bylo to vidět. My máme v kádru hodně hráčů z Viktorie Plzeň, kteří možná necítili takovou vypjatost tohoto derby. Z toho jsme zklamaní. Do jarní části sezony jsme nevykročili správnou nohou, sami jsme se dostali pod tlak. Situace není příznivá, čekají nás další těžké zápasy, venku Chrudim, poté doma Zápy. Musíme si to vyhodnotit, aby se to neopakovalo. Na váš dotaz ohledně gólmana musím říct, že máme stále pouze jednoho. V posledním období jsme usilovně pracovali na příchodu dalšího brankáře, ale zatím to pokaždé o kousíček nevyšlo. Čekáme, jak se vyvine situace v klubech, se kterými jsme jednali. I angažování Martina Ticháčka jsme zvažovali, ale nechtěl do toho jít s ohledem na nějaké zdravotní problémy, navíc čeká na angažmá."

Záložník Marek Hejda, Jiskra Domažlice: „Hlavně v první půli jsme prohrávali souboje v prostředku, neměli jsme odražené míče. Vlastně jsme ani nevystřelili na bránu. Přišlo mi, že je soupeř zapálenější. Věděli jsme, že soupeř hraje na Frantu Dvořáka, silného v soubojích, ale nedokázali jsme si s tím poradit. Dobře nám tam zavírali naše stopery, takže jsme to nemohli rozehrávat a museli to nakopávat dopředu, kde to měl Dan Černý těžké. Ve druhé půli jsme to trochu rozběhali, začali jsme hrát to, co po nás chtěl trenér, po stranách a šlo to. Škoda, že jsme v závěru nedali ještě na 3:3, protože i když jsme hráli špatně, mohli jsme to zlomit. Uvědomujeme si, co dvě prohry znamenají, ale ještě je hodně zápasů před námi. Máme dobrý tým, když budeme hrát naši hru, půjde to."
Prezident Jaroslav Ticháček, Jiskra Domažlice: „Jsem zklamán z výsledku a předvedené hry. I kvůli divákům, kterých přes špatné počasí přišlo dost. Atmosféru derby jsme nezvládli, a to opakovaně. V první půli jsme byli zabrždění, byli jsme všude druzí, neměli odražené míče. Dostali jsme laciné góly, soupeř byl na koni. Nám nešla kombinace, ale nepomohli jsme si ani vysokými míči. Až v závěru po našem gólu na 1:3 jsme začali trochu lítat, dali druhý gól a nakonec, kdybychom byli chytřejší, mohli jsme i vyrovnat. Tachov má devět hráčů, kteří prošli Domažlicemi, takže motivace hrála určitou roli, ale rozhodla zkušenost, hráči jako Hájovský, Knakal, obdivuhodný výkon v prostředku odvedl Matas. Naši záložníci jsou mladí, dnes si nevěřili, chybovali. K naší škodě nemohl nastoupit Pavel Fořt. On sice ty mladé kluky na hřišti péruje, ale zároveň plní roli takového táty, duše týmu. V momentě, kdy tam v tak těžkém zápase nebyl, tak to mladí hráči psychicky nezvládli. Máme těžký los na úvod jara, z vývoje v tabulce je patrné, o co začínáme hrát. Musíme něco urvat v Chrudimi, pak doma se Zápy. Věřím, že to zlomíme a půjdeme nahoru."

Trenér Pavel Vaigl, FK Tachov: „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, dali jsme gól. Celou první půli jsme pak byli lepší, přidali další branku a ve druhé půli třetí. Pak jsme vystřídali čtyři kluky a Domažlicím se podařilo snížit. Přišla trochu křeč, dostali jsme druhý gól a ve finále jsme byli rádi, že jsme nedostali vyrovnávací branku z nějakého rohu. Ale výhra je zasloužená. Nemyslím si, že ten špatný závěr zapříčinilo jen to střídání, což beru na sebe, ale zkušení hráči v tu chvíli měli víc podržet. Kluci byli na Domažlice pochopitelně motivovaní o něco víc, než na jiné soupeře. Známe se, věděli jsme, že se musíme více věnovat Petrovi Mužíkovi, který je pro domácí důležitý, navíc Domažlicím chyběl zkušený Pavel Fořt, který by v takovém utkání určitě hodně pomohl."

Zdeněk Michálek (bývalý trenér Domažlic i Tachova): „S oběma týmy jsem postoupil do třetí ligy, takže jsem se těšil, ale zápas mě upřímně řečeno vůbec nenadchl. Tachov byl od začátku lepší, v závěru si situaci zkomplikoval a při troše smůly mohl remizovat, ale nakonec zaslouženě vyhrál. Domažlice za první poločas praktiky nevystřelily na bránu. Hosté hráli chytře, zkušení hráči jako Hájovský, Knakal, Matas a Dvořák ovládali hru."