VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika-nová

DOMAŽLICKO - Policejní zprávy z Domažlicka

30.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Zprávy Policie ČR

ze dne 29. ledna 2008

Domažlice (požár v budově s pečovatelskou službou)

Dne 28. ledna 2008 v 15:07 hodin byl cestou tísňového volání linky 112 oznámen na Operační středisko OŘ PČR Domažlice požár v budově s pečovatelskou službou v ulici Břetislavova v Domažlicích. Na místo se dostavila hlídka obvodního oddělení PČR Domažlice a výjezd HZS Domažlice. Šetřením na místě bylo zjištěno, že k požáru došlo v jednom z bytů v přízemí budovy, kde od zapálené svíčky ze strany uživatelky bytu zahořela lednice. Vyšetřovatel HZS Domažlice si převzal věc na místě jako přestupek k dalšímu vyřízení. Způsobená škoda byla vyčíslena na 4 500 korun.

Domažlice (zahájení trestního stíhání)

Včera jsme Vás informovali o krádeži motorové sekačky, k níž došlo někdy na konci minulého roku v Havlíčkově ulici v Domažlicích. Případ nám byl nahlášen až dodatečně. Domažlickým kriminalistům se krádež podařilo ve velmi krátkém čase objasnit. Včera bylo komisařem Služby kriminální policie a vyšetřování zahájeno trestní stíhání 18 letého mladíka pro pokračující trestný čin Krádež. Obviněný měl v srpnu minulého roku v Domažlicích v ulici Palackého několika kopy vybourat luxferové okno do garáže a z této garáže měl následně odcizit elektrickou vrtačku zn. BOSCH, čímž poškozenému způsobil škodu na odcizené vrtačce ve výši 1 000 korun. Mladík měl dále v době od září do prosince minulého roku v Domažlicích v ulici Havlíčkova přelézt 180 cm vysoký drátěný plot na pozemek domu, kde měl vniknout do nezajištěné kůlny, ze které měl následně odcizit travní sekačku zn. BOLENS, čímž způsobil poškozenému škodu ve výši nejméně 11 500 korun. Tohoto jednání se měl dopustit poté, co byl rozsudkem Okresního soudu v Domažlicích odsouzen mimo jiné pro trestný čin Krádež k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 400 hodin. Usnesení o zahájení trestního stíhání převzal obviněný osobně, trestní stíhání vedeno na svobodě.

Starý Klíčov (odcizení kabelů)

Neznámý pachatel v době od 28. do 29. ledna 2008 na různých místech přestřihal kabel zn. CYKY o průměru 4x4 mm v délce 200 m, který je připevněn na plášti sila posklizňové linky v obci Starý Klíčov. Dále zde odcizil kabely stejné značky různých délek a průměrů. Na poškozeném kabelu byla škoda vyčíslena na 10 000 korun a na odcizených kabelech 59 250 korun. Poškozené firmě se sídlem v Brně vznikla škoda v celkové výši 69 250 korun. Případem se dále zabývají policisté z obvodního oddělení PČR Domažlice.

Staňkov (DN)

V době od 29. ledna 2008 09:15 hodin do 29. ledna 2008 09:30 hodin došlo k dopravní nehodě na náměstí T. G. Masaryka v obci Staňkov. Neznámý řidič neznámého vozidla narazil do zaparkovaného vozidla Hyundai Getz, dopravní nehodu neoznámil na Policii ČR a z místa dopravní nehody odjel. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob, požití alkoholu nebylo možno zjistit. Na vozidle Hyundai Getz vznikla škoda 5 000 korun. Policie žádá případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění dopravní nehody a k ustanovení neznámého řidiče, aby se přihlásili na linku 158 nebo na tel. čísle 974 331 255.

Domažlice (krajská DBA „X“)

Dne 29. ledna 2008 proběhla na okrese Domažlice krajská dopravně bezpečnostní akce "X", zaměřená na všeobecný dohled nad silničním provozem. Do akce bylo nasazeno 5 policistů dopravní policie a 10 policistů pořádkové služby. V průběhu akce bylo zkontrolováno celkem 111 vozidel, bylo zjištěno 11 přestupků z toho na místě vyřízeno 10 přestupků uložením blokové pokuty v celkové výši 10 600 korun, 1 přestupek byl oznámen. Zpracovala: nprap. Vladislava Čejková

30.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Větší podíl z daní města plánují investovat do škol, bydlení i sítí

Domažlicko – Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Muž zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Domažlice – Olejomalby Zdeňka Martínka jsou až do konce roku k vidění v jídelně seniorského penzionu v Baldovské ulici 638. Zájemci tak mají možnost seznámit se s dosud veřejnosti nepříliš známou stránkou osobnosti dlouholetého meclovského starosty (2000-2016).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení